Блог

В Україні скоро починаються аукціони із земельних ділянок

Зовсім трохи слід зачекати, щоб відчути перші результати торгів в Україні землею. Але, як і раніше, у громадян України не вичерпався інтерес до запуску земельного ринку. Кваліфіковані представники агросектора теж сперечаються про мінуси і плюси цього починання. Початок липня 2021 року став датою «розставляння всіх крапок над «І»», коли перші площі куплять фізичні особи. При забезпеченні чесного ринку уряд також має прислухатися до ідей землевласників, саме вони і представляють інтереси громадськості, адже є власниками значної частини аграрних земель України.

Земельні торги — тонкощі процедури

Великим мотивом для запуску ринку і розгортання аукціонів по землі в Україні стала необмежена продаж посівних площ. Прояв догм демократичної держави, це надання своїм громадянам права самостійно користуватися своїм майном без всяких рамок.

Відсутність рівних для всіх умов на українському земельному ринку – це, не новина для суспільства. Ті жителі сільської місцевості, які при СРСР працювали в колгоспах, є власниками земельних ділянок. В цьому відношенні сільські жителі мають велику перевагу в порівнянні з тими хто живе в місті. Ті, хто проживає в селі можуть чекати перспектив від ведення особистого господарства або оформлення своїх наділів в оренду, при цьому маючи чималий капітал. Законодавчий акт № 552 передбачає здійснення конституційних прав громадян і поліпшення роботи сектора аграріїв.

У 2021 році з першого липня незалежно від місця проживання фізичної особи, яка є громадянином України, має право отримати у власність наділ загальною площею до 100 га. Придбання земельних наділів буде здійснюватися у приватних осіб, адже продаж муніципальних земель і державних активів поки ще не має обґрунтування. Якщо ви бажаєте отримати більше корисної інформації, то радимо перейти за посиланням https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/auktsiony-po-zemli-skoro-startuyut-v-ukraini/

Наділи на Прозорро.Продажі вже продаються

Торгувати ділянками землі вже є можливість, тому всім хто має намір стати учасником ринку краще підготуватися заздалегідь. Для вигідної реалізації землі з фермерської і агро- спрямованістю на торгах в системі Прозорро.Продажі необхідно зареєструватися на сайті Української універсальної біржі.

Що стосується продажу територій муніципального освіти і державного майна в Україні то система організовує їх гранично об’єктивно. Prozorro.Sale не вітає хабарницьких дій і всіляких домовленостей. При своїй діяльності в майже 5 років і в результаті чесних продажів принесла в казну України дохід в 37,7 млрд. грн. Саме внаслідок цього наступним рішенням від влади повинно бути здійснення співпраці із земельними аукціонами на Прозорро.Продажі.