Без рубрики

Що таке інтернет-аукціон

Інтернет-аукціон – це аукціон за допомогою Інтернету. Учасники можуть брати участь в таких торгах на відстані. Для участі потрібно лише підключення до Інтернету. Кожна людина може брати участь у торгах з будь-якої точки світу. Не так давно Інтернет-аукціон був представлений на державному рівні. Уряд розробляє систему Prozorro.Sales, яка дає можливість брати участь у чесних та відкритих аукціонах.

Відсторонення учасника відкритого аукціону

Основним правилом Інтернет-аукціону, що проходить через систему Prozorro.Sale, є відкритість та участь громадськості у всіх процесах. Будь-хто може стежити за ходом аукціону. Найчастіше це представники ЗМІ, громадські активісти та волонтери стають свідками аукціону. Учасники системи Prozorro перебувають у рівних умовах і підпорядковуються правилам та законам чесної торгівлі. Якщо учасник порушує правила системи, він буде каратися за це у вигляді дискваліфікації та відсторонення від торгівлі.

ТБ «Українська універсальна біржа» та відкриті аукціони

Універсальна товарна біржа України – одна з найстаріших бірж України. Біржа акредитована і працює з системою продажів Prozorro.

Електронний аукціон Prozorro у рамках продажу сприяє усуненню корупції в суспільстві. У такому середовищі процедура продажу конфіскованого майна, нерухомості, землі стає більш прозорою та справедливою. Це пояснюється тим, що суспільство вкрай не здатне миритися з масштабними випадками хабарництва, які можуть собі дозволити приватні особи.

Кількість лотів, які виставляються на аукціон, люди фактично недооцінюють. Сьогодні існує можливість придбання різних товарів, не виходячи з дому.

Престижне житло, новітні марки автомобілів і навіть конфісковане житло в Україні – це можливість для кожного, тому що все продається на електронних аукціонах, без шахрайських формул.

Prozorro – це система, яка працює з Українською універсальною біржею. Електронний аукціон з продажу активів, більш економічно ефективний, що дозволив багатьом учасникам виграшно продавати або купувати активи.

При вибутті арештованих активів майно, вилучене у кредиторів через невиконання зобов’язань, часто виставляється на продаж в системі Прозорро. До цих категорій належать житлові та промислові будівлі та споруди, транспортні засоби для перевезення людей та предметів, об’єкти виробництва побутової техніки та всі види побутової техніки. Багато з цих функцій не дуже привабливі і підготовлені для тих, хто не хоче відповідати на встановлені або хоче максимально порушити закон. Подальша реалізація схеми зведеної цілі спрямована на усунення тих, хто причетний до продажу, тим самим запобігаючи шахрайству.

Продаж землі в системі Прозорро.Продажі

Відповідно до закону № 552-IХ, стартуючи з 1 липня 2021 року українські господарі наділів землі, призначені для сільськогосподарського призначення, максимально досягаючи 100 га, матимуть можливість реалізовувати власні ділянки землі, завдяки електронним торговим майданчикам Прозорро.Продажі. На торгівлю сільськогосподарськими наділами землі комунальної та державної власності накладено заборону, але є можливість здачі, а не має можливості сільськогосподарську землю  як виставлятися на продаж, так і орендувати.

Цінна інформація про старт земельних аукціонів від Прозорро.Продажі:

  • на початкових стадіях проведення аукціонів з торгівлі ділянками землі стане дуже полегшеним для того, щоб вкластися в нетривалі терміни затвердження закону;
  • початок продажу ділянок землі передбачається тільки в системі Прозорро, без наявності списків і об’єднань;
  • для публікації лота потрібно буде зайнятися заповненням кадастрового номера і головних відомостей про земельну ділянку;
  • на комерційних платформах стане перебувати додаткова фільтрація по районам чи населеним пунктам, в районі, де знаходяться наділи землі.

Варто зазначити, що 13 травня 2021 року електронні аукціони Прозорро.Продажі повідомили про те, що зміни з приводу продажу землі стане підготовленим не пізніше, ніж за 6 липня 2021 року до випуску дебютних лотів. Перш за все, стануть стартувати аукціони з продажу та оренди земельних ділянок, а аукціони з прерогативним правом будуть прийнятні пізніше (точний час до сих пір жодна людина не оголошував). За посиланням більше інформації https://sale.uub.com.ua/ru/news/kupyty-zemelqnu-dilyanku-na-aukcioni-systemy-prozorro-prodazhi. Сайт є інформаційним, і на ньому ви знайдете всю потрібну інформацію про торги.