Без рубрики

Сировина для рудстійки

Що таке сировина в цілому? Сировина — це техногенні, природні чи антропогенні матеріали або речовини, з яких виробляють продукцію. Сировиною для рудстійки служать лісоматеріали круглої форми, що застосовувався як кріплення в рудниках або шахтах. Така сировина — дуже важливий матеріал як для вугільної, так і для гірничорудної промисловості, а лісозаготівельні підприємства — це основні постачальники сировини задля її створення: береза, ялина, сосна, ялиця та інші. В залежності від вимог, які висуває покупець, лісозаготівельні постачають сировину для рудстійки за такими параметрами:

  • для використання у вугільній промисловості — довжиною 0,5-6,5 м та діаметром 8-24 см;
  • для використання у гірничорудній промисловості — довжиною 1-2,5 м та діаметром 12-38 см.

 У пошуку таких матеріалів вам допоможе Українська універсальна біржа (УУБ),- майданчик, що займається продажем деревини на Прозорро. Прозорро — це майданчик для купівлі або продажу різноманітних видів сировини, обладнання, готових матеріалів, послуг. Продавцем та покупцем є виробничі підприємства та установи, комерційні компанії або підприємці з усіх регіонів країни (детальніше ви можете ознайомитися за посиланням лоти ProZorro Продажі.

Особливості застосування сировини

 Зазвичай, продавець збуває деревину ще необроблену, а облуплюванням займаються безпосередньо в місцях призначення за допомогою корувальних верстатів. Спочатку кора очищається від деревини, сучки обрізаються. Кінці сировини для рудстійки зрізають електро- або дисковими пилами перпендикулярно осі серцевини, що проходить по всій довжині.

Деревина для рудстійки не може бути використана в тому випадку, якщо в ній виявлена гниль або присутні заруби, тому що це порушує цілісність волокон. Отриманий матеріал відправляється на сортувальний транспортер лісоматеріалів, що розподіляє їх відповідно до розміру та об’єму та складає в пачки. Відходи від обробки деревини складають 5% і використовуються для продажу як технологічна сировина для переробки.

Яким чином здійснюється реалізація сировини для рудстійок на торговельному майданчику УУБ?

 3 2020 року в Україні стартував проєкт на базі експерименту, в якому державні лісогосподарські підприємства повинні продавати частину своєї деревини на спеціальних сайтах, таких як УУБ. Також ці підприємства обов’язково приймають участь в електронних аукціонах, але є одна умова: їх річний дохід повинен бути понад 10 млн грн. Стати учасником онлайн — аукціонів необробленою деревиною на Прозорро дуже просто — потрібно тільки обрати майданчик УУБ та пройти реєстрацію.

 Для більш розгорнутої інформації ви можете перейти за посиланням та ознайомитися з деталями https://sale.uub.com.ua/news/syrovyna-dlya-rudstijky-kupyty-na-onlajn-majdanchyku-uub.

Як проводиться онлайн — аукціон?

1.              Продавець проголошує тендер на свою сировину чи продукцію. Дає опис, початкову вартість та дату проведення торгів.

2.              Учасники реєструються на аукціон та сплачують гарантійні внески. Цей внесок повертається учаснику по закінченню торгів. Той, хто переміг, сплачує відсоток з гарантійного внеску за користування системою, а решта — повертається на його баланс.

3.              Під час торгів учасники змінюють пропозицію щодо лоту, опираючись на поведінку інших учасників.

4.              Переможець укладає угоду купівлі — продажу з реалізатором.