Без рубрики

Ринкові ціни на енергетичні ресурси на УЕБ

Українська енергетична біржа – це єдине в країні джерело значущих біржових котирувань на енергоресурси. Державні органи рекомендують враховувати дані біржі, щоб орієнтуватися в цінах на природний газ та нафтопродукти. Учасники ринків вже встигли оцінити ефективність діяльності ресурсу ТБ «УЕБ».

Як установлюють вартість нафтопродуктів

Ціна нафтопродуктів при публічних закупівлях може змінюватися в залежності від ряду факторів, серед яких, колишня ціна на відповідні горючі матеріали, курс гривні відносно долару, значення європейських та біржових котирувань.

УЕБ забезпечує належний рівень ліквідності, не дає можливості використати корупційні механізми та допомагає контролювати зростання цін на енергоносії.

Котирування Української енергетичної біржі публікують світові аналітичні агентства, що підтверджує неупередженість та прозорість формування ринкових цін.

Особливості формування вартості природного газу

Формування вартості відбувається відповідно біржовим котируванням УЕБ відповідно конкретному місячному ресурсу. Зміна вартості природного газу на публічних закупівлях регулюється з допомогою спеціальних формул. На результати впливають також середньозважені ціни місячних ресурсів на Українській енергетичній біржі.

Ціна на газ на порталі Прозорро.Продажі розраховується с допомогою калькулятора, який було створено на підставі формули Мінекономрозвитку.

Щоб дізнатися результати, необхідно ввести в відповідну форму:

  • 1.      Дату підписання договору.
  • 2.      Дату уточнення ціни.
  • 3.      Попередню ціну за 1000 м3с НДС.

Формування ціни для населення відбувається на основі котирувань біржі на кожен місяць. Сума залежить від тарифів на транспортування ресурсу, а також від націнок компаній, які постачають газ.

Інформування щодо цін на природні ресурси

Кваліфіковані співробітники УЕБ збирають дані щодо ринкових цін на природний газ та нафтопродукти. Вони оформлюють довідку, враховуючи формули, затверджені міністерством. Знайти відповіді на запитання можна, якщо зайти на сайт www.ueex.com.ua/rus/auctions/gas-cost-calculator/. Також можна звернутися за телефоном або відправити запит електронною поштою.

Щоб створити торгову стратегію, проаналізувати тренді, необхідно використовувати інформацію з надійних джерел. Одним з таких джерел виступає Українська енергетична біржа.