Блог

Ціна електроенергії на УЕБ – джерела даних і останні тенденції

Майже два роки тому, 1 липня 2019 року у багатьох був запит щодо можливих змін вартості електроенергії, і Українська енергетична біржа готова дати відповіді на всі питання.  Новий спосіб врегулювання ринкових витрат пов’язаний з початком другої фази перетворення енергетичного ринку, зокрема, в області дисконтного обміну енергоактивами.  Набув чинності Закон України» Про ринок електроенергії», який представляє іншу модель ринку.

Розрахунок вартості EE на угоді до зміни ринку

Раніше вартість 1 МВт-год електроенергії при торгівлі для підприємств формувалася в залежності від звичайних маркерів використання енергії в конкретному районі, мало звертаючи уваги на те, в який час підприємства споживають енергію.  Недолік цієї структури полягає в розробці вартості електроенергії через Єдиного державного контролера — Національної комісії, яка гарантує Державні керівні принципи в галузі енергетики та організації державного управління (NKREKP).

Зміна вартості електроенергії на торгах після 1 липня 2019 р.

Після вступу в силу Закону України» Про ринок електроенергії » робочі стани беруть участь організацій змінилися.  Витрати для покупця, який не є приватним, залежать від доданих маркерів:

  • міра потужності;
  • план поселення;
  • ідеальна розстрочка;
  • обсяги використання електроенергії протягом доби.

Також була представлена система виконання надзвичайних зобов’язань згідно з СО, що зобов’язує виробників, зокрема ПАТ «Укргідроенерго «та державне підприємство НАЕК» Енергоатом», пропонувати електроенергію населенню за цінами, в цілому нижче ринкових.

Однак пізніше витрати на всю енергію, вироблену на атомних і гідроелектростанціях, будуть направлятися ринком, і спроби виробництва енергії з вугілля або пального газу не будуть придушувати ринок і визначати витрати.

Вартість 1 МВт потужності на УЕБ

Значну частину нового ринку становить відправка енергообміну за взаємними домовленостями.  У червні 2019 року майданчик «УЕБ» був назван непостійним координатором операцій, а у вересні перетворилася на переможця делікатної справи і на даний момент є безстроковим координатором онлайн-продажів за пропозицією потужності за взаємними домовленостями.

Вартість потоку за 1 МВтч електроенергії на торгах УЕБ можна подивитися на сайті УЕБ, перейшовши в розділ » Акції: електроенергія».  Влада постійно оновлюються наслідками бартеру.  Поточні моделі показують, що ринок стає серйозним і помірно стійким.  Відправка енергетичних бірж на ринок двосторонніх домовленостей дає учасникам можливість перебувати на еквівалентному балансі.

Електронні продажі в UEB збільшують пряму ринкову вартість електроенергії.  Це дасть організаціям можливість неупереджено оцінювати ринкові умови і робити вибір на користь венчурних інвестицій.  Крім того, для покупців-виберіть постачальника , який пропонує кращу вартість.Цікаво? Переходьте сюди, та читайте більше про торги. Також не забувайте ділитися цією інформацією зі своїми друзями та знайомими: www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/tsena-elektroenergii-na-ueb-istochniki-dannyh-i-poslednie-tenden/