Блог

Реалізація деревини через електронні тендери

У зв’язку з кліматичними змінами, наявністю шкідників та грибків, а також із-за природнього старіння та вмирання дерев в лісах кожен рік з’являється сухостій, який необхідно зрубувати. Регулярні санітарні вирубки проводяться усіма українськими лісгоспами, так як ця процедура необхідна для профілактики розвитку захворювань дерев та розповсюдження шкідників. Якщо сухостій правильно зберігати, то він може бути в майбутньому навіть використаний для будівництва, тому ця сировина активно продається.

Особливості продажу деревини

Необроблена деревина в Україні з 2020 року продається тільки через відкриті онлайн аукціони, що проводяться на ЕТМ – електронних торгівельних майданчиках. Тут можна придбати лот об’ємом від 150 кубічних метрів деревини. Вартість одного лоту не може бути меншою за 200 тисяч гривень. Продаж деревини меншими партіями здійснюється по старим процедурам, тобто на основі прямих договорів між продавцем та покупцем, що будуть підписані без використання електронних торгів. Щоб отримати більше цікавої інформації про продаж деревини варто перейти за посиланням sale.uub.com.ua.

Для чого були створені електронні торги

За допомогою електронних аукціонів держава може контролювати ринок збуту деревини та відходів. Також була отримана можливість наповнювати регіональні бюджети. Отримані від продажу деревини кошти будуть використані на розвиток лісового господарства в Україні.

Завдяки системі електронних торгів, що проводяться відкрито та прозоро, вдалося позбутися великої кількості корупційних схем, а торгівля деревиною стала більш контрольованою.

Пілотний проект, що був розпочатий в 2020 році, довів, що є ефективним інструментом для боротьби з корупцією та хабарництвом. На електронних торгах неможливо дати хабарі, або якось домовитися з продавцем чи покупцем. Тому аукціон проводиться чесно. Всі учасники змагаються за право придбати лот на рівних правах. Система «відкатів», що діяла раніше, на відкритих торгах не працює. На цьому сайті https://sale.uub.com.ua/ru/news/yak-prydbaty-pylovnyk-hvojnyh-porid-na-prozoro-prodazhi знаходиться багато цікавої інформації щодо реалізації деревини різних порід через систему Прозорро.Продажі.

Хто може придбати лот

На відміну від звичайних торгів, до участі в яких допускалися лише обрані, стати учасником онлайн аукціону може будь-хто (звичайний громадянин чи підприємство). Кожен бажаючий може ознайомитися з умовами торгів та подати заявку на участь. Після сплати гарантійного внеску необхідно лише зайти на сайт торгівельного майданчику в час проведення торгів.

Аукціон буде проходити в декілька етапів. На кожному етапі учасники будуть робити свої ставки. Завдяки тому, що торги проводяться автоматично, ніхто не може вплинути на них. Вони розпочнуться в назначений системою час, а також автоматично закінчаться з визначенням переможця. Переможе той, чия ставка виявиться найбільшою. Продавець з покупцем підпишуть електронний договір купівлі-продажу.