Без рубрики

Ціна кругляка деревини на майданчику ТБ УЕБ

Вартість круглої лісосировини варіюється в залежності від породи, сорту та інших характеристик деревини. Лісогосподарства до 2019 року могли самостійно формувати ціни продажу на свою продукцію та обирати покупців. Щоб уникнути реалізації лісу по заниженим цінам, використання тіньових схем та корупції, незаконної вирубки Кабінетом Міністрів України було прийнято відповідний документ (Постанова 1178 «Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини»). Згідно цієї Постанови, крупні партії лісу лісгоспи мають продавати лише на відкритих торгах через публічні онлайн платформи.

Особливості електронних торгів на онлайн біржах

Основним ресурсом, на якому проходить купівля-продаж товарів, сировини, робіт та послуг для державних установ, комунальних підприємств та інших учасників ринку є система Прозорро. Це відкритий електронний ресурс з багаторівневою системою захисту даних. На ProZorro публікуються дані про нові тендери та аукціони з продажу різноманітної продукції. Вся інформація про проведені торги та нові аукціони залишається у базі даних системи і її неможливо видалити чи скоригувати за власним бажанням. Така концепція функціонування дає рівні права учасникам торгів та нівелює корупційну складову.

Лісові господарства, виконуючи вимоги закону, виставляють лоти (продукцію на аукціон) на відкритих майданчиках. Одним з акредитованих партнерів Прозорро є Товарна біржа «Українська Енергетична Біржа», інформацію про яку можна знайти за посиланням sale.ueex.com.ua

Дані про нові тендери, які оголошують лісогосподарства про продаж круглої лісосировини та інших деревоматеріалів, відразу ж публікуються на ресурсі Прозорро та акредитованих партнерських майданчиках. Таким чином, користувачі, які зареєструвалися на ресурсі ТБ УЕБ, мають можливість доступу до оперативної та актуальної інформації про оголошені аукціони з продажу лісу. Для цього потрібно підписатися на розсилку новин та обрати зручний спосіб комунікації з біржею (на електронну пошту, на месенджери Вайбер, Телеграм).

Що потрібно враховувати при участі в електронних торгах

Щоб стати учасником аукціону та купити круглу лісосировину за найбільш вигідною ціною, потрібно проаналізувати ринок, цінові пропозиції та попит. Інформацію про порядок продажу та вимоги до учасників можна знайти за посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/lisomaterialy-krugli-kupyty-na-torgah-prozorro-prodazhi.

Які особливості треба ураховувати, подаючи заявку на участь у публічному аукціоні:

  • Треба формувати свою цінову пропозицію з урахування ринкової вартості лісу потрібного сорту та породи. Занижувати ціну не вдасться, бо якщо інші учасники торгів будуть пропонувати ціну вище вашої, система обере найбільш вигідну пропозицію.
  • Піднімати вартість під час проведення аукціону не можна на велику різницю. У кожному раунді (торги проходять у три раунди), можна піднімати вартість на крок в рамках 0,5-3%.
  • Потрібно чітко розуміти свою спроможність виконати вимоги, які висуває продавець. Бо перемогти у аукціоні недостатньо, ще потрібно виконати всі оговорені умови контракту. У іншому випадку угода буде скасована.
  • «Домовитися» з постачальником (продавцем) не вийде, бо всі дані по ціновим пропозиціям та іншим умовам відкриті для всіх учасників аукціону. Якщо продавець обирає учасника с невигідною пропозицією, інші учасники можуть оскаржити це рішення, звернувшись до відповідних контролюючих органів (Антимонопольного комітету та інших структур).