Блог

ТБ «УЕБ» орієнтована на довгострокову співпрацю зі своїми клієнтами.

Поновлювані джерела енергії вже давно зайняли лідируючі позиції у всьому світі і не так давно дійшли до України. Сюди входять сонячна енергія, вода та енергія вітру, біопаливо.

Використання цих джерел вирішує важливі проблеми:

забруднення навколишнього середовища, яке зараз знаходиться на критичному рівні;

  1. руйнування озонового шару;
  2. зміна кліматичних умов.

У зв’язку з цим питання такої електрики є дуже важливим. Інші типи електричних ресурсів можна знайти на веб-сайті Української енергетичної біржі за посиланням aeaep.com.ua

Які види відновлюваної електроенергії існують в Україні

Європейський Союз регулярно аналізує ситуацію з електроенергією, і, за їх прогнозами, відновлювані джерела до 2020 року становитимуть близько 20% усього виробництва електроенергії, а до 2030 року — 50%. Україна трохи нижче світових показників, тому прогнози тут менш оптимістичні. Передбачається, що до 2020 року цей показник становитиме 7%, а до 2030 року — 13%.

Безсумнівно, показник не зупиняється, але він зростає з кожним роком, наприклад, у 2018 році потужність зеленої енергії зросла на 23% (або на 257 МВт). Загальна потужність — понад 2 ГВт. До речі, такі показники недостатньо погані. В Україні енергія черпається в основному з сонячних електростанцій, на другому місці: від вітрових електростанцій, міні ГЕС значно відстають, тому за продуктивністю електростанції, що працюють на біомасі та біогазі, і на останньому місці на дахах встановлені сонячні батареї. Щороку кількість встановлених відновлюваних джерел енергії збільшується, а отже, і самі ресурси.

Тому що енергія вітру на другому місці

Цей нюанс швидше пов’язаний з технічними характеристиками. Вітряні електростанції вимагають великих фінансових вкладень у розвиток та обслуговування. Установка вітрогенератора — складний процес, тому це джерело розвивається досить повільно. Вітряні електростанції повинні пройти процедуру оцінки впливу на навколишнє середовище. І навпаки, сонячні батареї цього не вимагають. Як результат, останні набирають швидкі темпи зростання, оскільки на шляху немає бар’єрів.

Однак на даний момент вітрові, сонячні та гідроелектростанції на українському ринку є лідируючими. Експерти прогнозують, що країна має великі шанси на розвиток біоенергетики. За статистикою, цей сектор виробляє приблизно на 13% більше електроенергії на рік, ніж попередній рік. Однак виробництво енергії з біомаси є одним із найнижчих у списку відновлюваних джерел.

Біомаса включає широкий асортимент продукції. Для отримання будь-якого палива (рідкого, твердого, газоподібного) використовується буряк, продукти його переробки, картопля, різні види круп та кукурудза. Перспектива вбачається у вирощуванні багаторічних рослин, не вимогливих до кліматичних умов та якості посади (сюди можна віднести панікову паличку або міскантус). Підсумовуючи, можна сказати, що ця територія є перспективною для країни лише за умови використання лише біомаси рослинного походження.

Природний газ вважається ще одним стійким ресурсом, оскільки він не виділяє стільки відходів, скільки сирої нафти.

Для реалізації проекту з відновлюваної енергетики вам обов’язково слід ознайомитись із чинним законодавством України та обов’язково оформити всі необхідні дозволи на встановлення та експлуатацію об’єкта. Зелена енергія — це дуже перспективна галузь, яка може поліпшити якість життя у всьому світі, захистити планету від сильного забруднення та використовувати природні джерела з користю.