Без рубрики

Що потрібно знати про штрафи при проведенні публічних закупівель

Електронні торги можуть бути різними, тому одне з перших завдань, яке потрібно вирішити – це вибір конкретної процедури. Торги можуть бути закритими, відкритими, з обмеженим доступом й так далі. Тут все залежить від того, що є предметом закупівлі, та хто проводить сам тендер. Найбільш популярними вважаються публічні закупівлі. Частіше за все, вони и проводяться державними установами, освітніми закладами й тому подібними організаціями.

Важливо брати до уваги той момент, що нерозуміння чітких правил аукціону та порушення основ не буде проходити без наслідків. В системі передбачені відповідні штрафи та санкції, які будуть накладатися на тих учасників, які порушують чітко прописані правила та вимоги до всіх компаній, що беруть участь в закупівлі.

Що стосується самих оголошень, то ви можете перейти за посиланням https://tender.uub.com.ua/ru/pro-prozorro/shtrafy-prozorro й розглянути варіант з УУБ. Українська універсальна біржа – це ресурс, де ви зможете знайти сотні кращих лотів в будь-якому напрямку діяльності. Все залежить від того, чим займається безпосередньо ваша компанія.

Що може стати приводом для накладання штрафних санкцій?!

Тут є досить багато моментів, які чітко зарегламентовані. Ми ж згадаємо лише декілька основних моментів, на яких потрібно акцентувати особливу увагу, так як подібні порушення зустрічаються найчастіше.

  • Складання угод з переможцем тендеру в обхід ціни та вартості, яка була прописана в самій документації. Тобто, мова йде про чіткі суми, які були прописані ще в момент публікації самого лоту;
  • Виконання закупівлі товарів, послуг та робіт, не використовуючи при цьому окремих процедур, які передбачені законодавством;
  • Відмова від публікації інформації про результати проведеного тендера. Це допустимо лише в тому випадку, коли мова йде про закриті закупівлі. Якщо говорити про відкриті торги, то інформація повинна бути обов’язково оприлюднена;
  • Вибір переможця в обхід чітко прописаних вимог та критеріїв. Це означає, що організатор торгів обирає того учасника, який не запропонував найбільш вигідні умови, досвід та відповідну якість виконання свої послуг.

Це і є всі ті санкції, які можуть стосуватися організаторів торгів в тому випадку, якщо вони не дотримуються чітко прописаних умов, які є обов’язковими до виконання.