Блог

Що таке списання ресурсів державного резерву

Державний реєстр це спеціалізована установа, котра працює безпосередньо з певними ресурсами. Вони зберігаються певний термін на випадок виникнення надзвичайних обставин, та просто зобов’язані бути наявними, так як за допомогою цих ресурсів держава повинна справитися з тими чи іншими несприятливими обставинами. Перш за все слід розуміти, що існує досить велика кількість складів по всій країні, котрі і зберігають продукцію такого роду. Тому об’єми цих резервів є досить значними, а це значить, що вся ця продукція, якщо її не використовувати, через певний час може виходити з придатності. При цьому держава може понести певні витрати, так як в результаті є необхідність просто списати всю цю продукцію та викинути все на смітник.

Ресурси державного резерву

Проте звісно ж існують певні правила, котрі не дозволять так марно витрачати ресурси. Тут варто сказати про те, що є реальна необхідність продавати майно такого роду на відкритих торгах, що проводяться за допомогою порталу Прозорро. Пройти реєстрацію на порталі у кожного є можливість через спеціальні акредитовані майданчики, такі як www.uub.com.ua. Проте на даний момент цей механізм поки що не є робочим, тому процес реалізації такого роду продукції є досить сумнівним та тіньовим. В результаті ми з вами стаємо заручниками ситуації, коли є певні продукти, котрі теоретично можна було б придбати за зниженими цінами, проте реальної можливості фактично не існує.

На даний момент система продажу такого роду ресурсів проводиться таким чином, що незадовго до того, як необхідно проводити заміну ресурсів, та їх частина, котру необхідно списати та прибрати, може просто зникнути. Досягається це шляхом участі певних посадових осіб, котрі досить ганебно ставляться до своїх зобов’язань і лишають таким чином державу без прибутку. Тому вам варто якомога більш ретельно зрозуміти цей момент та впевнитися в тому, що вже зараз є пряма необхідність зробити такого роду ресурси доступними для кожного. Хоча слід зауважити, що все це скоро може стати реальністю.

По суті, ми вже маємо певний механізм для продажу ресурсів з державного резерву, який буде засновуватися на роботі порталу Прозорро. Завдяки цьому порталу досить велика кількість досить велика кількість угод регулярно проводиться на українському ринку, тому його по праву вважають одним з найцінніших досягнень уряду. Наразі практично всі державні організації повинні співпрацювати з даним порталом, коли в них виникає та чи інша потреба. Тому якщо ви хочете й самі більш ретельно дослідити цей момент, то рекомендуємо познайомитися зі статтею https://www.uub.com.ua/prozorro/perspektivni-rinki/spisannya-resursiv-derzhavnogo-rezervu/. Тут ви зможете знайти досить деталізовану інформацію щодо основних принципів роботи порталу стосовно перспективного ринку, про який йде мова у цій статті.

На даний момент варто говорити про те, що вже встигла назріти реальна необхідність запуску нових законопроектів, котрі б врегулювали це питання. В державному резерві постійно є велика кількість корисних ресурсів, котрі можуть знадобитися великій кількості підприємців. Тобто замість того, щоб просто позбавлятися певної партії товару, є можливість отримати за це гроші та поповнити державну скарбницю. Такий підхід є надзвичайно правильним, оскільки в результаті ми маємо дві сторони, котрі можуть виграти від цього процесу. Тому ви вже зараз можете виділити певний час на те, щоб більш ретельно дослідити весь цей процес та зробити певні власні висновки.