Біткоін був створений анонімним мрійником під псевдонімом Сатоші Накамото. Одним із перших основних варіантів використання біткоіну була анонімна платіжна система, яку часто використовували не за призначенням на нелегальних інтернет-ринках. Накамото міг легко передбачити серйозні наслідки, незважаючи на те, що він не мав жодного права голосу щодо її використання. Цей аспект Біткоіна міг стати основною причиною того, що засновник залишився анонімним.
Якщо ви проводили якийсь час у колах криптовалютних інвесторів чи у криптовалютному Твіттері, ви майже напевно чули питання: «Хто такий Сатоші Накамото?» Незважаючи на чиїсь заяви про те, що вони знають, хто такий Накамото, ми не знаємо відповіді на це запитання. Проте існують сотні теорій у тому, хто створив біткоін, і деякі з них здаються набагато ймовірнішими, ніж інші.
Одна з найпопулярніших теорій називає творцем біткоіна Хела Фінні, який був важливою фігурою в біткоіні та у всьому русі. Він працював з біткоіном до і після його запуску і був першою людиною, яка отримала біткоін в результаті транзакції. Він навіть жив дуже близько до Доріана Накамото, ще одного можливого кандидата, хоча Накамото категорично заперечує свою причетність. Можливо, Фінні отримав свій псевдонім від людини, яка жила всього за кілька кварталів від нього.
На відміну від Доріана Накамото, третім популярним кандидатом є Крейг Райт, творець Bitcoin SV (SV означає Satoshi’s Vision). Хоча він стверджує, що є Сатоші, йому досі не вдалося довести широкому загалу, що він той, за кого себе видає. Докази, які він надав досі, не призвели до переконливих аргументів на його користь. Можливо, ми ніколи не дізнаємося, хто саме створив біткоін. Тим не менш, може це і не важливо, адже купити біткоін зараз може кожен завдяки таким біржам, як https://www.bybit.com/ru-RU/.
Майнінг біткоіну
Майнінг, мабуть, найбільш суперечлива частина біткоіну, і він відіграє центральну роль у функціонуванні блокчейну. Криптовалюти мають систему перевірки та обробки транзакцій, яка називається механізмом консенсусу. У цих валютах використовується безліч різних типів механізмів консенсусу, але Біткоін став піонером одного з найпопулярніших методів, що називається Proof of Work. У цій системі майнери використовують складне комп’ютерне обладнання, щоб вгадати випадкове довге число. Як тільки майнер правильно вгадує число, обробляється наступна партія транзакцій та додається до блокчейну. Система Proof of Work спочатку була розроблена для того, щоб зробити розсилку спаму електронною поштою невигідною, але, схоже, вона набагато краще працює з криптовалютами.
Майнери одержують винагороду за свою допомогу в управлінні мережею за допомогою Біткоіна. Кількість біткоінів, яку вони одержують за здобутий блок, — винагорода за блок — зменшується вдвічі кожні 4 роки. Цей процес часто називають «халвінгом», і він є довгоочікуваною подією для крипто інвесторів. Придбати свої перші монети можна просто зараз на https://www.bybit.com/uk-UA/.