Зрештою, вартість біткоіну визначається тим, скільки люди готові за нього заплатити. У цьому є подібність до того, як встановлюються ціни на акції. Згідно з протоколом, створеним Сатоші Накамото, у світі може бути видобуто лише 21 мільйон біткоінів – на сьогоднішній день видобуто майже 19 мільйонів – тому існує обмежена пропозиція, як у випадку із золотом та іншими дорогоцінними металами, але немає реальної внутрішньої вартості. Існує безліч математичних та економічних теорій про те, чому Накамото вибрав число 21 мільйон. Цим біткоін відрізняється від акцій, які зазвичай мають певний зв’язок із фактичними чи потенційними доходами компанії.
Контроль вартості
Без уряду чи центрального органу влади, який контролює пропозицію, вартість повністю відкрита для інтерпретації. Цей процес відкриття ціни, що є основним фактором волатильності ціни біткоіну, також передбачає спекуляції (не закладайте свій будинок, щоб купити біткоін) та маніпуляції (звідси добре задокументовані розмови про бульбашки). Біткоін багаторазово зробив Сатоші Накамото мільярдером принаймні на папері. Серед технологічних піонерів, інвесторів та перших майнерів біткоіну з’явилося безліч мільйонерів. Близнюки Вінклвосс, які вклали 65 мільйонів доларів, отриманих від Facebook, до венчурного фонду, який зробив перші інвестиції в біткоін, тепер є відомими мільярдерами, за даними Fortune.
Ви також можете випробувати успіх інвестуючи в криптовалюту через сайт https://www.bybit.com/kk-KZ/.
Як купити біткоін?
Якщо ви готові взяти на себе ризик, пов’язаний з володінням біткоіном, існує безліч бірж цифрової валюти, таких як Coinbase та FTX, де ви можете купувати, продавати та зберігати біткоіни. Почати роботу так само просто, як завести рахунок у Paypal. На Coinbase, наприклад, ви можете використовувати свій банківський рахунок (або Paypal) для внесення депозиту на віртуальний гаманець, яких існує безліч. Після поповнення рахунку, який зазвичай займає кілька днів, ви можете обміняти традиційну валюту на біткоін.
До речі про Paypal, ряд відомих грошових сервісів тепер пропонують покупку біткоінів у додатку, що дозволяє новачкам швидко та легко освоїтися. Варто також відзначити, що деякі платформи стягують значно більшу комісію за здійснення певних транзакцій, що може в кінцевому підсумку звести нанівець ваші інвестиції, якщо ви робите багато торгових операцій. Тому перед покупкою слід уважно ознайомитись з умовами, щоб переконатися, що ви розумієте обмеження в обслуговуванні.
Почати торгувати біткоіном або навіть іншими торговими парами ви можете завдяки сучасним біржам, таким як https://www.bybit.com/uk-UA/. Тільки завжди намагайтеся віддавати перевагу лише перевіреним майданчикам, що вбереже ваші активи від шахраїв. Це дозволить вам безпечно торгувати криптовалютою та створить ідеальні умови для того, щоб ви могли отримати необхідні вам навички.