Без рубрики

Кваліфікаційні вимоги для учасників торгів в ПроЗорро

Одна із найбільш важливих характеристик торгів через систему ПроЗорро – це гарантія рівних умов для кожного учасника. Тобто, незалежно від того, мова йде про виробника, підрядника або ж субпідрядника, всі вони знаходяться в рівних умовах.

Всі користувачі, які надсилають свої заявки, знаходяться на одному рівні і завдання організатора процедури полягає в тому, щоб обирати саме найбільш вигідну пропозицію. Саме ціновий фактор пропозиції є ключовим критерієм, особливо якщо мова йде про державні закупівлі та використання бюджетних коштів.

Якщо вам цікаво переглянути реальний перелік оголошень, ви можете це зробити тут https://sale.ueex.com.ua/ru/news/zakon-ukraqiny-pro-zemelqni-aukciony-koly-nabyraje-chynnosti. Українська енергетична біржа надає достатньо інструментів для того, щоб отримати доступ до повного переліку лотів та за допомогою фільтрів відібрати ті оголошення, які є найбільш цікавими.

Середньостатистичний учасник повинен розуміти, що організатор торгів не завжди буде звертати лише на ціновий фактор. Вибір переможця базується відразу не декількох критеріях, які є справді важливими і обов’язково беруться до уваги. 

В даному випадку, мова йде про такі моменти, як:

  • Загальний досвід учасника – не дивлячись на те, що всі знаходяться в рівних умовах, замовник може додатково брати до уваги те, чи брав користувач участь в інших торгах, наскільки вдалим був цей досвід. Головне – це відсутність історій, пов’язаних з якимись корупційними схемами й схожими на це ситуаціями;
  • Спеціалізовані навички – тут вже основним пунктом є досвід роботи з торгами або схожими процедурами в великих масштабах. Особливо це актуально в тому випадку, коли учасник торгів був пов’язаний з проектами з будівництва або реконструкції об’єктів особливого значення, що може бути серйозною перевагою при виборі переможця;
  • Середній річний оборот коштів – мова йде про те, яка сума щороку проходить через підприємця і наскільки вдалими є торги та аукціони, в яких він бере участь;
  • Фінансові можливості – замовник обов’язково бере до уваги фактор наявності фінансові. Більш того, обов’язковою умовою для участі в сучасних електронних торгах є внесення гарантійного внеску. Саме цей внесок є гарантією для організатора, що учасник справді зацікавлений в тому, щоб отримати перемогу в торгах та виконати це замовлення.

Це не повний перелік того, які фактори можуть враховуватися в процесі визначення переможця в тендерній процедурі. 

У випадку, якщо учасник впевнений в тому, що визначення переможця було не зовсім обґрунтованим, у нього є право на те, щоб оскаржити рішення. Детальніше про це, далі.

Як отримати відповідь на вимогу в ПроЗорро

Спочатку, потрібно визначити різниця між двома основними методами оскарження неправомірних дій замовника.

  • Скарга – це більш серйозний спосіб оскарження і заява про необґрунтований вибір або ж інші порушення відправляється відразу до антимонопольна комітету України. Дана послуга є платною і для того, щоб надіслати подібну скаргу, потрібно сплатити досить серйозний внесок. Сама ж скарга розглядається комітетом, після чого виноситься рішення, яке може відмінити результати торгів або ж і зовсім відмінити проведення процедури;
  • Вимога – це спрощений варіант оскарження, що дозволяє спочатку направити свою заявку до самого замовника. Згідно українського законодавства, організатор торгів зобов’язаний відповідати на всі ці скарги в розгорнутому вигляді. У випадку, якщо цього не відбувається, учасник має повне право на те, щоб відправляти скаргу.

Для того, щоб отримати розгорнуту відповідь на вимогу, учаснику потрібно лише правильно сформулювати свою претензію й дати відповідні докази.

На відміну від скарги, де є чітка схема та форма, якої потрібно дотримуватися, вимога не потребує якогось єдиного зразка, як повинна виглядати заява. Головне – це вчасно її подати та змістовно скласти, щоб було зрозуміло, в чому полягає претензія учасника.

Класифікація необробленої деревини в ПроЗорро

Деревину можна віднести до переліку державних ресурсів і її реалізація повинна обов’язково проводитися з використанням системи ПроЗорро.

Наразі, переглядаючи повний перелік лотів, де фігурує деревина, ви можете знайти декілька основних категорій з подібними ресурсами, це:

  • Ліс кругляк – не проходить ніякої додаткової стаді обробки, що дає змогу покупцям самостійно визначити, в якому напрямку можна використовувати цю сировину;
  • Ділова деревина – якщо говорити простіше, мова йде про якісну сировину, яку можна використовувати для створення меблів та в інших серйозних напрямках;
  • Промислова сировина – зазвичай, відрізняється наявністю різних дефектів. Тому, вона може використовуватися в будівництві або в якості твердого палива.

Є також категорії з різними стадіями обробки деревини, що дозволяє учасникам купувати сировину вже в підготовленому стані.